Međutim, u današnjem priopćenju, kojeg su uputili londonskoj burzi, čelnici Aston Ville ističu da je klub sam pokrenuo vlastitu istragu.
´Poruka Nogometnog saveza je jasna, klub nije pod istragom´, kaže se u priopćenju Aston Ville i dodaje: ´Dapače, klub je još ranije pokrenuo vlastitu istragu, a zbog špekulacija koje su se pojavile u vezi nekih (novčanih) transakcija, vezano za naše igrače. Stoga, jasno je da klub nije pod istragom. Naprotiv, poduzeli smo dodatne mjere opreza nakon što su u tisku apostrofirani određeni transferi. Sve to radimo u suradnji s Engleskim nogometnim savezom, i uz konzultacije sa Uefom i Fifom´.
I bivši trener John Gregory objavio je priopćenje u kojem ističe da nije učinio ništa loše dok je bio u Aston Villi.