Argentinski virus u Federerovom sustavu

NAKON pobjede protiv Ive Karlovića, Roger Federer je još jednom poražen od Argentinca Davida Nalbandiana. U Parizu je Nalbandian bio bolji u dva seta 6:4 7:6(3).

"Ne znam što dovraga radi Nalbandian na drugim turnirima, ali na zadnja dva (Masters Madrid i Pariz) radi najbolje. On je daleko, daleko bolji nego što to pokazuje njegov plasman na 25. mjestu. Naravno da je razočaravajuće izgubiti dva puta zaredom od njega i to u dvorani, što su 'moji' uvjeti. Znamo svi da je David dobar kad mu se igra. Forhend, bekhend kao u prvom setu, to je jednostavno bilo preteško braniti. Igrao je izvanredno",  to bi bio sukus Federerovog istupa pred novinarima nakon poraza od argentinskog tenisača.

Dva poraza od Canasa zaredom i dva od Nalbandiana govore da sustav svjetskog broja 1 nema idealnu zaštitu od argentinskog virusa. "Instant" break u prvom gemu Federera je očito izbacio iz koncepta: "Početak je težak. On je od samog starta krenuo odlično. Situacija je bila potpuno drugačija nego jučer. Nije bilo lako igrati protiv nekoga tko je tako dominantan s osnovne linije".

Iz Pariza za Index: Momir Jelovac
Foto:AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.