NAŠE teniske uzdanice Mario Ančić i Marin Čilić od ponedjeljka će zaigrati na terenima francuskog Marseillea, gdje se održava teniski turnir vrijedan 534 tisuće eura.
drijeb parova nije ih pomazio. Splićanin koji je zbog silnih zdravstvenih problema preskočio prvi dio sezone te doživio strmoglavi pad na ATP ljestvici, u Marseille je stigao zahvaljujući organizatorskoj pozivnici. Već u prvom kolu Ančića čeka finalist Australian Opena, Francuz Jo-Wilfried Tsonga, s kojim će se susresti po drugi put u svojoj karijeri. Naš je tenisač pao u pariškom susretu 2004. godine.
Težak meč u prvom kolu odradit će i Marin Čilić, kojem je ždrijeb dodijelio Rusa Mihaila Južnog, trećeg nositelja Marseillea i osmog igrača svijeta. Dosad su se Čilić i Južni susreli samo jednom, u polufinalu indijskog Chennaija. Rus je slavio glatko, sa 6:2 i 6:3.
Ančić: Svejedno mi je za protivnika
"Nema sumnje da je Tsonga u Melbourneu odigrao odlično, ostvario senzacionalan rezultat, no što se mene tiče uistinu mi je svejedno tko mi je protivnik na startu, meni je svaki ždrijeb dobar." - staloženo je Ančić reagirao u razgovoru za Glas Dalmacije.
"Trenutno mi je najbitnije da igram, treniram, napokon krenem. Najvažnije je da sam spreman, dobro se osjećam, željan sam igre, pa bi to mogao biti zanimljiv meč, zasigurno jedan od najintrigantnijih u prvom kolu turnira. Barem ga kao takvog najavljuju." - dodao je.
D.R.
Foto: AFP