"POČETAK je bio krucijalan. Ivan je počeo bolje, imao je break loptu. No, nakon tog gema sam odigrao dobro. Nisam mu dao prilika. Reternirao sam dobro, igrao sam dobro. Bez obzira na rezultat bilo je nekih situacija koje je Ivan imao, no vidjelo se njegovo neiskustvo", rekao je Mario Ančić nakon prolaska u polufinale zagrebačkog Indoorsa.
No, Ančić je našao i riječi hvale za svog protivnika.
"Da nisam igrao tako kvalitetno meč, neke bi se stvari mogle okrenuti. Teško je reći i govoriti o brojkama, no kad uđeš jednom u četvrtfinale ATP-a mislim da imaš kvalitetu i ostati tu. Sad je li to pedeseto ili šesdeseto mjesto, teško je reći. Želio bih im dati podršku. Kad se vrate na Challengere moraju znati koga su sve ovdje dobili."
U polufinalu ga očekuje njegov stari znanac Jan Hernych s kojim se u prošlosti susreo čak četiri puta.
"Što se tiče mog sljedećeg protivnika, znam ga dobro. Igrali smo četiri meča. Svaki je put bilo gusto. Znam kako igra, voli igrati u terenu i kontrolirati loptu. Izgleda kruto, no lopta mu ima drugačije rotacije. Igra stari tenis sa dosta ravnih lopti. Probat ću ga maknuti s crte, da ja mogu voditi glavnu stvar."
Ančić nije uspio izbjeći pitanje o publici, koja je i ovaj put podbacila i nije došla u očekivanom broju iako se radi o relativno važnom sportskom događaju.
"U odnosu na prošlu godinu, moj dojam je da je više publike, a doći će ih sutra još više pošto je vikend. Proteklih 20 godina nam je tenis u svjetskom vrhu i ne vidim razloga zašto tenis ne bi bio popularan u Hrvatskoj."
Dodig: Jako sam zadovoljan
Na koncu se novinarima kratko obratio i Ivan Dodig.
"Mario mi nije pružio puno prilika. Sretan sam s ovim turnirom i ne mogu si ništa zamjeriti. Danas me malo manje služio servis i to je razlog lošije izvedbe."
Foto: Index