MARIO ANČIĆ nije uspio osvojiti svoj drugi ATP turnir u karijeri. U finalu turnira u Aucklandu, koji je igran za nagradni fond od 430.000 dolara, poražen je od 24godišnjeg Finca Jarkka Nieminena 2:6, 2:6.
Treba reći da je Mario imao veliku podršku hrvatskih navijača koji su skoro u potpunosti okupirali tribine centralnog terena.
"Do finala sam odigrao četiri odlična meča. Bio sam pun samopouzdanja, no danas mi nije ništa išlo od ruke. Vrlo je teško igrati protiv tenisača koji malo ili gotovo ništa ne griješi. Nieminen je odlično igrao i servirao, i njegova pobjeda je potpuno zaslužena. Unatoč porazu ja sam vrlo zadovoljan svojim nastupom u Aucklandu i s puno opitimizma krećem na prvi grand slam sezone Australian Open" - izjavio je Ančić, kojemu je ovo bilo peto finale u karijeri, a jedini turnir osvojio je prošle godine u Hertogenboschu.
"Dosad sam bio četiri puta u finalu i barem deset puta u polufinalu, no nikada nisam otišao do kraja. Ovo je moj prvijenac i zbog toga se osjećam fenomenalno. Znao sam da ako Marija natjeram na puno trke da će mi se to isplatiti. Igrao sam jednostavno i nisam komplicirao", izjavio je Nieminen.
FINALE:
Jarkko Nieminen (FIN/7) - Mario Ančić (HRV/5) 6-2, 6-2