"DOK SAM se istezao nakon treninga presjeklo me u leđima, deset minuta nisam znao gdje sam niti sam mogao stati na noge. Magnetska rezonanca pokazala je ono što nismo željeli, radi se o diskus herniji i šanse da zaigram su minimalne." - tim je riječima Mario Ančić precizirao što se dogodilo na jučerašnjem treningu naše Davis Cup reprezentacije.
Ivan Ljubičić odmah je na otvaranju pres konferencije kazao da nema izbora te kako se njegove tegobe ne mogu mjeriti s ozbiljnošću Marijeve ozljede.
"Bit ću spreman sto posto." - kazao je Ljubo.
Pokraj njega, za stolom su sjedili Saša Tuksar i Marin Čilić, momci koji su svjesni da jedan od njih sutra vjerojatno izlazi na teren protiv Davida Nalbandiana. Naša reprezentacija, bez puno okolišanja, ima bitno smanjene šanse da preživi četvrftinale.
"Situacija nije dobra. Danas se malo bolje osjećam, ali to nije ni približno onome kako bi trebalo biti. Ne znam zašto mi se ovo moralo dogoditi, imam ogromnu želju da zaigram. Normalno sam trenirao, poslije sam se otišao istegnuti i samo me presjeklo. Ništa nisam znao, kondicijski trener me držao na nogama. U bolnici su otkrili diskus herniju koja zahtijeva duže strogo mirovanje, makar tjedan dana. Disk pritišće živac, no mi tražimo riješenja, pijem tablete, nadam se da još ima vremena. No, nažalost, šanse su minimalne." - nastavio je Ančić, dodajući kako nije siguran hoće li u zadnjem trenutku odluke poslušati sebe ili liječnike.
"Rizik je prevelik i toga sam svjestan. Pokraj mene su dva momka koja znaju da mogu uskočiti, no odluku ćemo donijeti svi zajedno." - zaključio je naš tenisač, zamolivši, zajedno s ostalim našim tenisačima, novinare da ih ne uznemiravaju tijekom dana jer im svaki trenutak odmora dragocijen.
D.R.
Foto: D.P.