Ančić pomeo Dodiga

I DRUGO hrvatsko četvrtfinale na Indoorsu završilo je očekivano. Mario Ančić je bez većih problema svladao Ivana Dodiga sa 6:1, 6:3 i plasirao se u u polufinale gdje ga čeka Čeh Jan Hernych.

Niz iznenađujućih pobjeda hrvatskog tenisača Ivana Dodiga u četvrtfinalu zagrebačkog ATP turnira, koji se igra za nagradni fond od 450.000 eura, zaustavio je Mario Ančić.

Sedmi nositelj turnira završio je posao za sat i 22 minute pobijedivši 6:1, 6:3, čime je izborio subotnji polufinale protiv češkog predstavnika Jana Hernycha.

Slično kao i Antonio Veić u srazu s Čilićem, Dodig je totalno indisponirano otvorio meč dopustivši Ančiću da mu oduzme čak tri od njegova ukupno četiri servisa tijekom prvog seta.

U drugom je uspijevao držati priključak do osmog gema. Ančić je u najboljem trenutku oduzeo servis 23-godišnjeg sunarodnjaka iskoristivši četvrtu break-loptu u drugom setu. Poveo je 5-3 te potom na svom početnom udarcu suvereno meč priveo kraju.

Ančić protiv svog polufinalnog protivnika Hernycha ima učinak od četiriju pobjeda iz četiri dvoboja. Sve su mečeve odigrali tijekon 2005. i 2006. godine.

Dodig, do Zagreb Indoorsa 425. tenisač svijeta, s rezultatom karijere na jednom ATP turniru osjetno će se popraviti dosadašnji renking. Nakon što se probio kroz kvalifikacije, u prvom je kolu pobijedio prvog nositelja Igora Andrejeva, a u drugom pritajenog favorita, Latvijca Ernestsa Gulbisa.

PBZ Zagreb Indoors, četvrtfinale:

Ančić (7) - Dodig 6:1, 6:3

Hernych – Zverev 5:4, predaja Zvereva

Troicki – Stahovskij 6:3, 6:2

Čilić (2) - Veić 6:2, 7:6(6)

Foto: Index

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.