HRVATSKI tenisač Mario Ančić i Čileanac Paul Capdeville kažnjeni su sa po 3000 USD zbog naguravanja nakon završetka njihova dvoboja u 2. kolu Roland Garrosa.
Ančić je pobijedio u tri seta, no Čileanac, koji je provocirao suce i ponašao se krajne nekorektno tijekom cijelog dvoboja, razljućeno je pošao prema glavnom sucu Rolandu Herfelu.
Pritom je došlo do verbalnog okršaja između Ančića i Capdevillea, a potom i naguravanja koje je prekinuo sudac Herfel.
Prije Ančića i Capdevillea, kaznu od 10.000 USD zaradio je Rus Marat Safin zbog nedolaska na konferenciju za tisak nakon poraza od Čileanca Fernanda Gonzaleza.
Naš tenisač danas je izjavio kako nema što reći o naguravanju s Čileancem, no dodao je kako su u svlačionici sve riješili prijateljski.
Index.hr/Hina