Alonso mašta o Ferrariju

"FERRARI trenutno ima najbolji bolid, najbolje funkcionira kao ekipa i normalno je da svaki vozač, uključujući i mene, želi biti u koži Kimija Raikkonena i Felipea Masse." - iskreno je, u razgovoru za švicarski magazin "Motorsport Aktuel" izjavio bivši svjetski prvak Fernando Alonso.

Nova sezona oktanskog cirkusa još se iščekuje, ali teško da može biti turbulentnija nego prošla. Kako za svijet Formule 1 uopće, tako i za Španjolca koji je, nezadovoljan statusom u McLarenu, puno prije kraja godine dao do znanja da okreće novu stranicu u karijeri, pa makar ona značila i povratak na staro. U Renaultu, čiji je šef Flavio Briatore iskeširao silne milijune kako bi svog svjetskog prvaka vratio među plave, sigurno neće biti sretni zbog javnog koketiranja  Alonsa s Ferrarijem. No, Francuzi su itekako svjesni da ne mogu ublažiti Alonsovu glad za pobjedama, kao i da mu te pobjede svojim bolidom možda i ne mogu jamčiti. Zato su spremni na njegov odlazak, vjerojatno i prije papirnatog roka jer Alonso neće dugo trpjeti podčinjenu ulogu na stazama diljem svijeta.

"Ne mogu potvrditi da ću i naredne sezone voziti za Renault. Ostanak u francuskoj momčadi ovisit će o tri faktora: jačine bolida, atmosfere unutar ekipe i financijskog elementa. Bilo bi neozbiljno u ovom trenutku pričati o osvajanju titule. Renault će teško držati korak s najbržima, zbog toga bih rekao da je naša realnost ove sezone borba za postolje." - kazao je Alonso.

Nova sezona F1 počinje 16. ožujka u Australiji, a Ferrari je preko svog prvaka Raikkonena već najavio dominaciju. Hladni Finac u prva dva test dana održana na stazi u Bahreinu pomeo je konkurenciju i dokazao da trenutno na raspolaganju ima apsolutno savršenstvo od bolida. No, u Ferrarijevom timu ističu da, iako problema nema, namjeravaju pomaknuti granice.

"Ići ćemo još brže i još bolje." - poručio je glasnogovornik svjetskih prvaka.

D.R.
Foto: AFP

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.