"Vrijeme je da on ode svojim putem, a za mi svojim", rekao je predsjednik Sixersa Ed Snider za AP.
"Zamjenit ćemo ga. Došao je trenutak da priznamo da ova suradnja ne funkcionira kako bi trebala. On želi otići, a mi smo mu spremni udovoljiti", dodaje Snider.
"Teško je to priznati, ali promjena je u ovom trenutku najbolje rješenje za sve. Mrzim što to moram priznati jer obožavam ovaj grad i svoje suigrače. Stvarno sam se želio umiroviti u dresu 76ersa", kaže Iverson.
"Ova je sezona bila frustrirajuća za svih. Objasnio sam svoje nezadovoljstvo suigračima, ali nikad nisam prestao davati sve od sebe na terenu. No izgleda, da ni to nije bilo dovoljno da počnemo pobjeđivati."
Iverson je bio prvi izbor drafta 1996. godine. U svojih jedanaest sezona u Sixersima, sedam je puta sudjelovao na All Star utakmici, četiri je puta bio najbolji strijelac Lige, dvaput je bio MVP All Star utakmice, a jednom je proglašen i najkorisnijim igračem NBA lige.
"On je jedan od najboljih košarkaša svih vremena. Napravio je jako puno za ovaj klub i želimo mu sve najbolje u budućnosti", zaključuje Snider.
P.V.