Foto: Fight site
ATLETSKA komisija u Nevadi danas je primila ponovno, baš kao što je krajem prosinca bilo i najavljeno, Alistaira Overeema kako bi ga saslušali povodom isteka njegove devetomjesečne suspenzije zbog pada na doping testu u prvoj polovici 2012. godine.
Članovi Komisije za izdavanje licence imali su tri mogućnosti. Mogli su odbiti izdavanje licence iz određenog razloga, izdati je uvjetno i izdati je bezuvjetno. Prvi scenarij je nešto što nije nitko ni očekivao, pogotovo kad se uzme u obzir ponašanje Overeema posljednjih mjeseci, kao i dozvola za promociju meča Overeem VS Antonio Silva na samom početku veljače.
Kao što smo već spomenuli, tamo ga čeka borba protiv Antonia "Bigfoot" Silve te u slučaju pobjede vrlo vjerojatno će dobiti status prvog izazivača UFC-a u teškoj kategoriji, a zatim slijedi meč protiv Caina Velasqueza što bi značilo konačno priliku za osvajanje titule prvaka UFC-a u kategoriji iznad 93 kilograma.
"Tijekom suspenzije ja sam uglavom redovito trenirao i zapravo sam sada i veći nego što sam bio prije. Imam novog nutricionista i bolju liječničku ekipu koja budno pazi na mene. Učinio sam sve što sam mogao kako bih ispravio svoju grešku", rekao je Overeem.