JAKOV FAK neće više nastupati za slovensku biatlonsku reprezentaciju. Izjavio je to 1. travnja prilikom gostovanja na slovenskoj nacionalnoj televiziji. Logično, publika i voditeljica zapitali su se: Vraća li se svjetski prvak u Hrvatsku? Međutim, Fak se našalio na vlastiti račun. Ovaj multinacionalni biatlonac dao je neočekivan odgovor i pokušao šokirati gledatelje izjavom da od sljedeće sezone seli u Njemačku.
>>> POGLEDAJTE VIDEO: FAK ODLAZI U NJEMAČKU
Svoju "odluku" svjetski prvak priopćio je u dogovoru s tv voditeljicom Anjom Tomažin i bili su vrlo uvjerljivi. Biatlonac je izjavio da je prihvatio izdašnu ponudu njemačkog biatlonskog saveza i dodao kako se nada da ovaj put neće imati probleme koje je imao s Hrvatima prilikom odlaska u Sloveniju. Fak, poznat kao šaljivdžija nedavno se, tvrdi, našalio i kada je u pitanju šverc plastičnih boca iz Slovenije u Hrvatsku.
Fak briljira na velikim natjecanjima, pa je tako pod našom zastavom 2009. godine osvojio brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u pojedinačnoj utrci na 20 km. Godinu kasnije na Olimpijskim igrama u Vancouveru ponovo je bio treći, ali ovaj put na duplo kraćoj dionici. Na nedavno završenom svjetskom prvenstvu postao je svjetski prvak na 20 km, a našim susjedima donio je i srebro u mješovitoj štafeti. S obzirom da promjena državljanstva za Faka nije stran pojam, Slovenci su se s pravom mogli zabrinuti da bi u budućnosti Njemačka mogla slaviti Fücka i njegove medalje.