Tko godinama šteti Dinamu?



DONOSIMO vam u cijelosti priopćenje građanske inicijative "Zajedno za Dinamo"...

U svijetlu vijesti da je Zdravko Mamić od drugostupanjskog suda kazneno osuđen zbog napada i prijetnje novinaru u prostorijama našega Kluba, pitamo nadležna tijela GNK Dinamo hoće li navedenu osobu kazniti i isključiti iz kluba? Naime, ista ta tijela u vlastitom Statutu i tzv. "općim uvjetima članstva" svojim članovima prijete isključivanjem ako su svojim ponašanjem i radnjama Klubu nanijeli štetu.

Napominjemo kako je ta šteta u ovom slučaju nedvojbena i mnogostruko veća nego u slučajevima običnih članova jer se radi o osobi koja izravno zastupa Klub te što se navedeno sudski potvrđeno kazneno djelo dogodilo u javnosti, pred medijima, štoviše u samim klupskim prostorijama.

Također, kao članovi kluba - udruge građana, preporučujemo nelegitimnoj upravi Kluba i njezinim sverežimskim aparatčicima da se, umjesto javnog povlačenja po blatu legendi kluba poput Zvonimira Bobana i Darija Šimića, pozabave samima sobom te da napokon daju odgovor na pitanje kome je sve u Dinamu godinama isplaćivan novac od poslovanja, transfera i plaća igrača.

Također, da - umjesto zapošljavanja Željka Klarića, donedavno prve vladine osobe za sport, što baca novo svjetlo na spregu s bivšom vlašću, ili kadroviranjem samih sebe u HNS - shvate da članovi Dinama od njih očekuju još jedino skupštinu svih članova kluba te hitne i zakonite izbore za upravu kako bi Dinamo zadržao makar preostalu mrvicu dostojanstva i ugleda koji gubi već godinama.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.