TRI GODINE glavnim gradom Bosne i Hercegovine dominirali su navijači Želje budući da njihova momčad od 2009. godine nije znala za poraz od gradskog rivala. Međutim, do sljedećeg derbija grad će biti obojen u bordo boju jer je 100. derbiju Sarajevo slavilo 1:0.
U prvom poluvremenu 15 tisuća gledatelja nije vidjelo golove, ali niti prilike. Umjesto toga viđeno je čak šest žutih kartona i 200-tinjak baklji kojim su Manijaci zapalili koševski stadion.
U drugom poluvremenu nogometaši obje momčadi su nastavili s grubom igrom, a trenutak odluke dogodio se u 66. minuti. Said Husejinović je izborio slobodnjak na 25 metara od Željinog gola, sam ga je i izveo i pogodio vratnicu, a lopta se odbila do Samira Nuhanovića koji glavom pogađa praznu mrežu gostujućeg gola.
Nakon primljenog gola Željo je krenuo na sve ili ništa. Redale su se prilike pred golom Sarajeva, ali su Zajko Zeba i Mirsad Bešlija bili neprecizni i omogućili Hordama zla veliko slavlje.
Osim: Sarajevo nije zaslužilo pobjedu
"Čestitam igračima i jedne i druge momčadi na svemu što su pružili. Bila je ovo veoma kvalitetna utakmica i Sarajevo i Željo su pokazali da su najbolji u državi. Mi smo drugo poluvrijeme otvorili na način na koji smo željeli i postigli smo gol iz prekida. Nakon toga, moram to reći, Željo je bio bolji. Napadali su i kontrolirali utakmicu", priznao je nakon utakmice trener domaćih Dragan Jović.
Amar Osim, trener Želje, smatra da je Sarajevo nezasluženo slavilo.
"U ovakvim utakmicama tko prvi postigne gol, on obično i pobijedi. Nisam vidio večeras da je Sarajevo bolje od nas. Ipak, moram reći da dobro igraju i večeras su nagrađeni za to. Ja im od srca čestitam", rekao je Osim čija momčad je posljednji put na Koševu protiv Sarajeva slavila 2004. godine.
Tri kola uoči kraja prvog dijela sezone Sarajevo ima tri boda prednosti nad Željom.