ZBOG uragana Sandy, koji je ovih dana pogodio istočnu obalu SAD-a, čelnici New Yorka odlučili su otkazati tradicionalni maraton koji se trebao održati u nedjelju 4. studenog.
Na utrci je trebalo nastupiti 45.000 ljudi, ali ga je gradonačelnik New Yorka Michael Bloomberg već u petak otkazao, jer još uvijek vlada kaos u američkom gradu.
"Veći dio grada i dalje je bez struje, a hoteli u koje bi trebali biti smješteni maratonci, puni su stradalnika kojima su uništeni domovi." objasnio je Bloomberg razloge otkazivanja maratona.