Sandra Perković u finalu diska: "Bit će vatreno, nadam se medalji"

SANDRA PERKOVIĆ plasirala se u finale bacanja diska na Olimpijskim igrama u Londonu! Iz prvog je pokušaja prebacila normu za finale, bacivši disk 65 metara i 74 centimetra.

U svojoj (drugoj) kvalifikacijskoj skupini aktualna prvakinja Europe rutinirano je i s minimalno napora odradila posao, a njenih 65.74 metra treći je rezultat kvalifikacija - Kubanka Barrios bacila je 20, a Njemica Muller 15 centimetara dalje.

"Zadovoljna sam, kako ne, norma je bila 63 metra, a bacila sam preko 65. Rukometašice su me zamolile da im ne dajem stres pred iduću utakmicu i eto, ispunila sam im želju", izjavila je dobro raspoložena Sandra u izjavi za HTV:

Večeras prvo hrvatsko zlato u Londonu?

"Kvalifikacije su uvijek zeznute, jer zna se dogodit da ih se ne shvati ozbiljno. Bit će vatreno u finalu, nekoliko cura je u kvalifikacijama bacilo preko 65 metara. Ipak, ako sve bude dobro, ja se nadam medalji", dodala je.

Ivan Ivančić, trener Sandre Perković nakon kvalifikacija bio je štur na riječima, ali je u jednoj rečenici najavio velike stvari.

"Normu je prebacila, a može baciti i više", rekao je Ivančić.

Finale je u subotu od 20:30 sati po hrvatskom vremenu.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.