SANDRA PERKOVIĆ plasirala se u finale bacanja diska na Olimpijskim igrama u Londonu! Iz prvog je pokušaja prebacila normu za finale, bacivši disk 65 metara i 74 centimetra.
U svojoj (drugoj) kvalifikacijskoj skupini aktualna prvakinja Europe rutinirano je i s minimalno napora odradila posao, a njenih 65.74 metra treći je rezultat kvalifikacija - Kubanka Barrios bacila je 20, a Njemica Muller 15 centimetara dalje.
"Zadovoljna sam, kako ne, norma je bila 63 metra, a bacila sam preko 65. Rukometašice su me zamolile da im ne dajem stres pred iduću utakmicu i eto, ispunila sam im želju", izjavila je dobro raspoložena Sandra u izjavi za HTV:
Večeras prvo hrvatsko zlato u Londonu?
"Kvalifikacije su uvijek zeznute, jer zna se dogodit da ih se ne shvati ozbiljno. Bit će vatreno u finalu, nekoliko cura je u kvalifikacijama bacilo preko 65 metara. Ipak, ako sve bude dobro, ja se nadam medalji", dodala je.
Ivan Ivančić, trener Sandre Perković nakon kvalifikacija bio je štur na riječima, ali je u jednoj rečenici najavio velike stvari.
"Normu je prebacila, a može baciti i više", rekao je Ivančić.
Finale je u subotu od 20:30 sati po hrvatskom vremenu.