Reno Sinovčić predsjednik Udruge prvoligaša!

Foto: Hina

NA sjednici Skupštine Udruge Prve HNL održanoj u Zagrebu, nakon isteka mandata dosadašnjem rukovodstvu, za novog predsjednika Udruge s dvogodišnjim mandatom izabran je Reno Sinovčić, dosadašnji dopredsjednik Udruge koji je na istoj funkciji i u NK Zadar.

Za dva nova dopredsjednika izabrani su Zvonimir Šimunović (NK Slaven Belupo) i Željko Sučić (RNK Split), priopćilo je udruženje prvoligaških klubova. 

Udruga prvoligaša ovog je proljeća, upravo zbog protivljenja Sinovčića i čelnika Hajduka, odbila izravno se podrediti Izvršnom odboru Hrvatskog nogometnog saveza te je ostala samostalno tijelo. Sinovčić, koji je na izborima za predsjednika HNS-a 2010. podržao Igora Štimca, kasnije je pomilovan te je nastavio surađivati s Mamićem i Šukerom. Štimac je u svoju kampanju krenuo iz fotelje koju je Sinovčić danas preuzeo. U međuvremenu su Udrugu vodili predstavnici Rijeke, posljedni Damir Mišković.

Dinamo novu sezonu otvara protiv Belupa, Hajduk s Istrom

"Uz verifikaciju novog sastava Lige i Udruge Prve HNL u sljedećoj natjecateljskoj godini (novi član je NK Zagreb), usvojene su Propozicije za natjecanje i donijete potrebne odluke za novo prvenstvo te je izvršen ždrijeb natjecateljskih brojeva klubova na temelju kojih se utvrđuje raspored odigravanja utakmica. Klubovi su dobili slijedeće natjecateljske brojeve: 1 Zadar, 2 Osijek, 3 Dinamo, 4 Zagreb, 5 Hajduk, 6 Istra 1961, 7 Rijeka, 8 Slaven Belupo, 9 Lokomotiva i broj 10 Split.

Tako će se u prvom kolu, koje se igra 18.-20. srpnja, sastati: Zadar-Split, Osijek-Lokomotiva, Dinamo-Slaven Belupo, Zagreb-Rijeka i Hajduk-Istra 1961", stoji u priopćenju.

Utakmice Prve lige će se i u novom prvenstvu igrati petkom, subotom i nedjeljom, iznimno i ponedjeljkom.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.