PSG ostaje bez gradskog "sitniša"

PARIZ više neće financirati PSG. Naime, Gradsko vijeće odlučilo je kako je financijska potpora u visini od milijun eura godišnje bespotrebna.

"PSG će u sezoni 2012./2013. biti bez financijske potpore Pariza. Jednostavno, to nema smisla. Mi smo napravili detaljnu financijsku analizu kluba te smo ustvrdili kako PSG-u više nije potrebna ova vrsta pomoći", objasnio je gradonačelnik Pariza Bertrand Delanoe.

Ova odluka neće teško pasti bogatim vlasnicima kluba, tvrtki Qatari Investment Authority, jer su samo u prošlom prijelaznom roku potrošili 130 milijuna eura. Ako nadodamo da su bogati vlasnici kluba potrošili više od 220 milijuna eura od dana kada su preuzeli klub (31.svibnja 2011.), onda je financijska pomoć grada zaista - "sitniš".

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.