WOLFSBURGOVA stranica predstavila je Ivicu Olića, novo pojačanje kluba. Olić će odraditi sezonu do kraja s Bayernom i finale Lige prvaka, nakon čega odlazi iz Munchena.
"Da, to su doista tri velike stvari. Bojim se da baš neću imati vremena za godišnji odmor. Nadam se da supruga i djeca neće biti previše razočarani. Sretan sam što je transfer realiziran i obavljen. To će mi dati dovoljno vremena da se smjestim, pronađem kuću za obitelj i upišem djecu u školu. U ovom se trenutku samo nadam da će Bayern pobijediti Chelsea u finalu Lige prvaka i da ću na Euro otići kao europski prvak", kaže Olić.
Kako to da se odlučio za Wolfsburg?
"Mogao sam otići u drugi klub, ali je želja bila ostati u Njemačkoj. Presudan je bio razgovor s Felixom Magathom. Njegov imidž i filozofija su me uvjerili da je to najbolji izbor."
Vukovi će u napadu tako imati hrvatski dvojac - Olić i Mario Mandžukić.
"To je fantastično. Dolazimo iz iste regije i odrasli smo na 50-ak kilometara udaljenosti. Znamo se od malih nogu. Iz Wolfsburga ne poznajem nikoga drugog."
"Uvijek sam davao sve od sebe"
Olić je s Wolfsburgom potpisao dvogodišnji ugovor.
"U ostalim klubovima sam imao dobre uspjehe i nadam se da će tako biti i ovdje. Klub može napredovati. Imamo dobru momčad i moramo se dobro spremiti. Napast ćemo vrh ljestvice i ja im želim pomoći."
Ola je omiljen gdje god igrao jer uvijek daje 100 posto.
"Moja je filozofija uvijek dati sve od sebe i to se neće promijeniti", poručuje Olić.