Mandžukić: Spreman sam stati i na gol Bayerna!

Foto: AFP

MARIO MANDŽUKIĆ u svojoj prvoj sezoni u Bayernu okrunit će se naslovom njemačkog prvaka, a još se nadaju i Kupu te Ligi prvaka. Hrvatski napadač u igri je i za najboljeg strijelca Bundeslige, s 15 golova je drugi na ljestvici iza Kiesslinga i Lewandowskog koji su zabili jedan više.


Nakon dana odmora u utorak, u srijedu su Bavarci pohrlili na trening, a Mandžo je bio posebno željan nogometa. Trening je napustio pola sata nakon ostalih. Kroos i Shaqiri vježbali su slobodne udarce, a Lahm, Müller i Hojbjerg pucali po golu iz svih mogućih kuteva. Na golu je bio Mandžo...

"Uživam ponekad stati na gol. Nikada ne znate što se može dogoditi u utakmici. Ako bi došlo do izvanredne situacije, spreman sam braniti", otkrio je Mario za klupsku stranicu.

Na pitanje je li iznenađen svojom prilagodbom nakon pola sezone u Münchenu, Mandžo odgovara: "Nisam se iznenadio, ali svjestan sam da su neki ostali iznenađeni, naročito oni koji su bili skeptični prema meni. Oduševljen sam ako sam im uspio promijeniti mišljenje".

"Ne smetaju mi kritike. Takav sam, opušten. Koncentiran sam na svoj posao i odbijam negativne utjecaje. Vjerujem u sebe, ali ne mislim da sam najbolji. Samo znam da mogu uspjeti u svemu čega se primim. Ta me misao smiruje", dodao je.

"Trofeji su mi važniji od titule najboljeg strijelca"



O golovima...

"Ako završim kao najbolji strijelac sezone, bit ću presretan. No, ne razmišljam o tome, nego o svom poslu, a to je borba za cijelu momčad. Ne bih imao ništa protiv da osvojim i tu nagradu, ali trofeji s klubom su mi draži".


Mandžukić je često na meti protivničkih braniča, ali s njima se dobro nosi i teže ozljede do sada je uspješno izbjegavao.

"Na stadione gledam kao na moderne gladijatorske arene. Izlazimo na teren boriti se, ne bježati od izazova i, ako je moguće, na kraju pobijediti", kaže hrvatski reprezentativac.

Po dolasku u München Mario je rekao kako će ga to učiniti boljim igračem. "Mislim da se to dogodilo. Naučio sam mnogo, posebno o taktici, trener mi je prenio znanje. Moj stav je da nikada nisam zadovoljan, jer uvijek mogu biti još bolji".

"Još nismo prošli Arsenal. Bilo bi opasno da nam rano zabiju"

Bavarci u subotu igraju protiv Fortune Düsseldorf, koja će biti posljednja provjera uoči uzvrata osmine finala Lige prvaka protiv Arsenala. Prvi susret završio je 1:3 za Bavarce.

"Poštujemo Fortunu, trebaju im bodovi, a svaka momčad se trudi uzeti ih Bayernu. Spremni smo, kod kuće želimo nastaviti sjajan niz. Važna nam je to utakmica pred Arsenal. Mnogi misle da smo već prošli u četvrtfinale, ali sve je moguće. Ako ćemo igrati kao u Londonu, nećemo imati problema. Ne smijemo rano primiti gol, to bi bilo opasno", kaže Mandžukić i dodaje:
 
"Oduševljen sam zbog gola na Emiratesu. Novine su pisale da mi nedostaju golovi u Ligi prvaka, ali nisam dao da me to smeta. Meni su važne samo pobjede".

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.