POSLJEDNJU utakmicu 14. kola HNL-a odigrali su Osijek i Lokomotiva u Gradskom vrtu. Gostujuća momčad zasluženo je slavila s 2:1.
U prvom poluvremenu Lokomotiva je bila bolja momčad i već u 16. minuti imala je priliku povesti preko Andreja Kramarića koji je loptu poslao pored desne vratnice domaćeg gola.
Na samom početku drugog poluvremena Osijek je uspio zabiti za vodstvo. Strijelac je bio Matias Zubak u 46. minuti nakon nesporazuma gostujućeg vratara Dominika Picka i braniča Leonarda Mesarića. Nakon toga utakmica se rasplamsala i samo tri minute poslije Lokomotiva je izjednačila.
Mesarić je tukao s 20-ak metara, lopta se odbila od Branka Vrgoča i prevarila domaćeg vratara Ivana Vargića. Prvu pobjedu Lokomotivi u osam utakmica protiv Osijeka donio je Kramarić snažnim udarcem u 86. minuti.
Kohorta podržala Mršića
"Stanko, pusti HNS izdajice, ti si samo naš", parola je kojom je Kohorta dala podršku Stanku Mršiću, najdugovječnijem treneru u HNL-a, koji je razočaran što nije izabran za izbornika momčadi HNL-a koja će se u Rijeci suprotstaviti hrvatskoj reprezentaciji.
Utakmicu u Osijeku odgledao je i prvi čovjek HNS-a Davor Šuker, a domaći navijači dočekali su ga skandiranjem "HNS pederi, noogmet ste sjebali".
Pobjedom je Lokomotiva preskočila današnjeg suparnika na ljestvici. Lokosi drže peto mjesto s 22 boda, Osijek ima bod manje.