RAFAEL NADAL otkrio je da se neće vratiti natjecateljskom tenisu još barem dva mjeseca, što znači da je ova sezona vjerojatno završena za trećeg tenisača svijeta.
"Posljednjih tjedana propustio sam Olimpijske igre i US Open, dva najvažnija turnira u godini na kojima sam želio nastupiti s puno entuzijazma. Želio sam se natjecati i uživati na Touru, ali puno je još godina ispred mene i moje koljeno treba pauzu. Vratit ću se kada me ne bude boljelo i kada budem posve spreman", napisao je Nadal na svojoj web-stranici i dodao da ipak neće ići na operativni zahvat.
"Miran sam, nakon sastancima s liječnicima drago mi je bilo znati da je bilo pozitivnog napretka posljednjih tjedana i isključili smo operaciju. Nastavit ću raditi s liječnicima i vratiti se natjecanjima čim bude moguće."