KOŠARKAŠI Zadra prekinuli su štrajk u koji su krenuli zbog neisplate nekoliko plaća iz prošle sezone, te su jučer na Višnjiku nakon tri dana odradili i prvi momčadski trening.
"Počeli smo trenirati, ljudi iz Uprave su nam obećali će danas biti uplata, tako da smo krenuli s radom, da ne gubimo više treninga, kao što smo ovih zadnjih dana izgubili", istaknuo je kapetan Ive Ivanov.
Predsjednik kluba, Edvin Šimunov, kazao nam je kako su jučer dani nalozi za isplatu plaće, koja bi već danas trebala biti na računima igrača. Izrazio je i nadu kako se ovakva situacija više nikad neće ponoviti.
"Onog trenutka kada smo dali naloge za prijenos sredstava, onda smo takvu informaciju dali igračima. Jako mi je žao što je ova ružna epizoda iza nas i nadam se da se više nikada neće ponoviti", poručio je Šimunov.
Ovu vijest, sasvim je sigurno s oduševljenjem dočekao trener Ante Nazor, koji se sada u potpunosti može posvetiti svom prvobitnom zadatku, a to je podizanje forme momčadi uoči uvodnog susreta regionalne lige, koji će Zadar odigrati 29. ovog mjeseca protiv Partizana u Beogradu.
Ako ovog puta Uprava ispuni obećanje, Zadrani će iduću pripremnu utakmicu odigrati u petak protiv Heliosa u Domžalama.