Foto: Guliver Image/Getty Images
FERNANDO ALONSO propustit će početak nove sezone Formule 1 nakon što je na testiranju u Barceloni doživio tešku nesreću.
Dvostruki svjetski prvak neće nastupiti u prvoj utrci sezone na Velikoj nagradi Australije 15. ožujka jer su mu to savjetovali liječnici, priopćio je McLaren, a Španjolac se zahvalio svima na podršci.
Alonso je nakon nesreće 22. veljače u Barceloni proveo tri dana u bolnici, ali nije doživio ozbiljnije ozljede. Navodno je u prvim satima nakon nesreće imao amneziju.
"Španjolski vozač probudio se govoreći talijanski u bolnici i misleći da još uvijek vozi za Ferrari", otkriva specijalizirani njemački časopis F1 Insider.
Umjesto Alonsa McLarenov bolid na utrci u Australiji vozit će Kevin Magnussen.