SANDRA PERKOVIĆ je posjetila Hrvatsku kuću u Londonu. Najbolja hrvatska atletičarka zadovoljna formom poručila je da je spremna za borbu za medalje.
"Nisam nervozna, ali jesam uzbuđena. Ipak su Olimpijske igre svake četiri godine. Spremna sam, pripremala sam se na Bjelolasici tri tjedna i fokusirala sam se samo na Igre. Treneru Ivanu Ivančiću je teže ne go meni. Ja imam dolje disk i ja znam kako mogu, a kako ne mogu. On je samo tamo da stoji, da govori i teže je biti trener nego sportaš u takvim situacijama. Inače je obrnuto", u svom veselom stilu kaže Sandra, koja ove sezone dominira u svojoj disciplini. Osim što je u Helsinkiju obranila naslov europske prvakinje, također je osvojila i Dijamantnu ligu.
"Ne brine me rezultat Piščalnikove"
"Zlato u Pekingu je Stephanie Brown-Trafton osvojila sa 64 metra, a danas 20 cura baca preko toga. Ima nas šest - sedam izuzetno dobrih i vidjećemo tko će osvojiti medalju. Mislim da će za postolje biti potrebno baciti disk više od 66 metara."
Ruskinja Darija Piščalnikova na prvenstvu Rusije šokirala je sve kada je disk bacila nevjerojatnih 70,69 metara što je najbolji rezultat u bacanju diska u posljednjih 20 godina. Međutim, Sandra nije zabrinuta zbog tog rezultata Ruskinje.
"Ne brine me rezultat Piščalnikove jer to nisu isti uvjeti. U Rusiji je tada bilo lijepo vrijeme i pogodan vjetar i ne čudi takav rezultat. Kasnije smo se sreli u istim uvjetima i ja sam bacila 67 metara, a ona 64", rekla je Sandra koja još uvijek nije bila na stadionu u Londonu, ali smatra da ne bi trebalo biti problema s podlogom kao u Parizu kada je doživjela poraz bavicši disk samo 61 metar.
U sobi sa sestrama Zaninović
"U Londonu mi je super, u sobi sam s Nikolinom Horvat, ali ona me sutra napušta jer želim imati mir pred natjecanje. S nama u apartmanu su i sestre Zaninović i džudašica Marijana Mišković. A poslije natjecanja mogu opet biti sa svima", otkrila je Sandra, a zatim se osvrnula na Blanku Vlašić koja je na Igrama u Pekingu bili izvan Olimpijskog sela.
"Smatram da je poanta Olimpijskih igara zajedništvo, druženje i da jedan drugome budemo podrška. Blanka ima svoj odabir, htjela je biti izvan olimpijskog sela i nek uvijek bude izvan sela, ali ja sam došla ovdje da budem sa svojima."
Kvalifikacije bacanja diska su 3. kolovoza, a finale 5. kolovoza.