Foto: Vladimir Dugandžić / Cropix
"Moj odlazak u inozemstvo nije bio promašaj, ipak sam okusio inozemni klub i naučio kako se treba ponašati na treninzima. Nisam puno igrao, ali dobro se treniralo tako da nisam izgubio puno na kondiciji. Sanjao sam o dolasku u Hajduk, zato je moj otac i navijao da odjenem bijeli dres. On je u svoje vrijeme bježao iz škole na utakmice u Splitu. Što se tiče pozicije u momčadi vidim se na poziciji krila lijevo ili desno, a mogu igrati i špica, ovisno što trener traži od mene", rekao je Jakoliš.
23-godišnji Nižić igra kao stoper, visok je 193cm, a posljednja je tri mjeseca trenirao na Poljudu, ali čekalo se s njegovom registracijom...
"Iznimno sam sretan i ponosan, san svakog Dalmatinca je doći u Hajduk. Hvala treneru i upravi što su mi pružili priliku. Kao i moj novi suigrač smatram da mi je inozemni odlazak pomogao, igrao sam u drugoj belgijskoj ligi i skupio 85 utakmica. Sada mogu odgovoriti na zahtjeve koje donosi HNL. Obrana je primila jako malo golova, konkurencija je velika, ali to može samo pozitivno utjecati na mene, tu sam da treniram i pokušam izboriti mjesto u momčadi", dodao je Nižić.
Na upit novinarima o dvojici Brazilaca, Krešić je istaknuo kako se radi o ofenzivnim igračima, ali da će njihova imena objaviti tek kada dobiju službenu potvrdu da su krenuli put Splita. Upitan za Kukoča, kazao je kako je trener Krstičević jasno poručio kako na njega ne računa jer na lijevoj strani ima dovoljno kvalitetnijih igrača. Nakon popodnevnog treninga biti će poznata lica nogometaša koji idu na pripreme u Međugorje.