Ćorluka: Modrić sljedeće sezone neće igrati u Tottenhamu


 

VEDRAN ĆORLUKA vratio se u momčad Bayera nakon gotovo dvomjesečne pauze zbog ozljede mišića. U razgovoru za ugledni Goal.com hrvatski je branič govorio o Leverkusenu, Bundesligi, suigračima iz reprezentacije, Europskom prvenstvu...

Prvo pitanje koje najviše muči njemačke novinare je Ćorlukina budućnost. Posudba je gotova i vrijeme je za povratak u Tottenham.

"Volio bih ostati jer sam u dobrom klubu. Stekao sam puno prijatelja i sviđa mi se liga. Zašto ne?", rekao je Ćorluka, no dodao: "Na žalost to nije u mojim rukama. Moram čekati odluku Tottenhama koji je također fantastičan klub. Tko zna, možda na kraju završim u nekom trećem klubu". 

"Perišić će zablistati na Euru"

Iako je u Njemačkoj od veljače, Čarli je odigrao samo šest  utakmica za Bayer, no upoznao je Bundesligu.

"Njemačka liga je jako dobro organizirana, stadioni su puno bolji nego u Premierligi i jednako su popunjeni. Puno je momčadi ovdje podjednako, nije lako pobijediti, ali mislim da je u Engleskoj još uvijek teže doći do pobjede, pa je Premierliga i dalje jača", dodao je hrvatski branič i osvrnuo se na trenutno najuspješnijeg Hrvata u Bundesligi Ivana Perišića.


"Mislim da će ostati i sljedeće sezone u Dortmundu. Ovo mu je bila prva od dolaska iz Bruggea, teško se izborio za mjesto u prvoj momčadi i svaki put je oduševio. Mlad je i vidim ga u prvih jedanaest sljedeće sezone u Borussiji. Vjerujem da će dobiti priliku pokazati se na Europskom prvenstvu u dresu reprezentacije", kaže Ćorluka.

Prokomentirao je i mogućnost da Harry Redknapp dobije posao engleskog izbornika, za što su šanse minimalne nakon jučerašnjeg sastanka Royja Hodgsona sa čelnicima Saveza. I sam Redknapp više nije zaisteresiran.

"Mislim da bi bio dobar izbornik. Englezima treba engleski trener, a Redknapp je u Tottenhamu pokazao da može dobro obaviti posao".

"Modrić sljedeće sezone neće igrati za Tottenham"

Zašto je Tottenham pao u završnici prvenstva?

"Zato što mene nema", kaže Ćoruluka kroz smijeh i nastavlja: "Cijele sezone je igrala ista momčad, trener nije puno rotirao i igrači su se umorili pred kraj. Teško je dosegnuti Ligu prvaka. Glavni problem Spursa je kratka klupa", objasnio je hrvatski reprezentativac.

Treba li Modrić otići u veći klub?

"Ne znam. Tako mi je dobar prijatelj da mu želim sve najbolje i velika postignuća, u Tottenhamu ili negdje drugdje. Što god želi. Fantastičan je igrač, ali iskreno, mislim da neće ostati na White Hart Laneu sljedeće sezone", zaključio je Ćorluka.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.