Foto: Hina
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale Grand Slam turnira US Open svladavši u New Yorku Francuza Jeremya Chardya u četiri seta 6:3, 2:6, 7:6 (2), 6:1.
> Branitelj naslova je nepoznanica: Eurosport Čilića na US Openu najavio kao predstavnika BiH
Čilić je plasmanom u četvrtfinale na još tri pobjede do obrane naslova, a protiv 27. igrača svijeta Chardya je imao probleme samo u drugom setu. Break za 4:2 u prvom setu donio je Čiliću dobitak prvog seta, da bi Chardy s dva oduzimanja servisa u drugom setu poravnao.
Ključnim se pokazao treći set, u kome nije bilo oduzimanja servisa, a u tie-breaku je Čilić odmah poveo s 3:0 i s ukupnih 7:2 došao do prednosti od 2-1 u setovima. Gubitak trećeg seta slomio je igru Francuza, pa je Čilić u četvrtom setu s dva "breaka" došao do prednosti od 5:0 i lako okončao meč.
Protiv Tsonge za polufinale
Branitelj naslova je protiv opasnog Chardya imao 23 asa, 58 posto prvog servisa, od sedam lopti za obrat spasio je pet, dok je s 53 winnera nadmašio Chardyevih 35.
Bio je to treći međusobni dvoboj Čilića i Chardya, te druga pobjeda prvoga hrvatskog reketa. U četvrtfinalu Čilića čeka još jedan Francuz, Jo-Wilfried Tsonga, koji je u tri seta izbacio sunarodnjaka Pairea.