Čilić preko Nishikorija do osmine finala US Opena!

MARIN ČILIĆ pobijedio je Japanca Nishikorija sa 3-1 u setovima izborivši 4. kolo US Opena. Najbolji hrvatski tenisač slavio je sa 6:3, 6:4, 6:7, 6:3.

Čilić je uzvratio Japancu na porazu na istom mjestu 2010. godine.

Hrvatski je tenisač lako uzeo prva dva seta agresivnom i preciznom igrom, četiri puta mu je uzimao servis (od 12 prilika). Jedino je u trećem setu Nishikori uspostavio ravnotežu, odveo je treći set do tie-breaka i sa 7:3 ga osvojio.

Čilić je nastavio pritiskati protivnika, kod 5:2 u četvrtom setu imao je priliku za "break" i pobjedu, ali Japanc je izvukao još jedan gem prije nego što je Marin servirao za pobjedu.

Upisao je Čilić 12 aseva u meču, a osvojio je čak 76 posto poena nakon prvog servisa (47 od 62).
 
Čilić će se za ulazak u četvrtfinale boriti protiv Slovaka Martina Kližana koji je sa 6:4, 6:4, 6:4 pobijedio Francuza Chardyja.

Dodig i Melo u 3. kolu turnira parova

Ivan Dodig se nakon ispadanja u pojedinačnom dijelu US Opena potpuno posvetio turniru parova, gdje se zajedno s Brazilcem Marcelom Melom plasirao u 3. kolo.

Sa 6:1, 7:5 pobijedili su američku kombinaciju Dennis Novikov / Michael Redlicki. Meč je trajao točno sat vremena.

U 3. kolu će im suparnici biti Francuzi Julien Beneteau i Nicolas Mahut.

 

US Open, 3. kolo, tenisači:

Čilić (12) - Nishikori (17) 6-3, 6-4, 6-7(3), 6-3

Almagro (11) - Sock 7-6(3), 6-7(4), 7-6(2), 6-1

Kližan - Chardy (32) 6-4, 6-4, 6-4

tenisačice, 3. kolo:

A. Radwanska (3) - Janković (20) 6-3, 7-5

S. Williams (4) - Makarova 6-4, 6-0

Vinci (20) - Cibulkova (13) 6-2, 7-5

US Open, 2. kolo parova:

Dodig / Melo (12) - Novikov / Redlicki 6-1, 7-5

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.