Čačić: Igrači su zbunjeni

DVA DANA nakon katastrofe u Hrvatskom kupu (ispadanja od Zadra u Maksimiru sa 2:3) trener Dinama Ante Čačić pojavio se pred novinarima.

Zdravko Mamić, koji je odlučio produljiti neizvjesnost i dati Čačiću priliku još barem jednu utakmicu, u utorak je silaskom s tribina na teren tijekom utakmice sa Zadrom pokazao kako bi mu Čačić bio potpuno nepotreban da se kojim slučajem domogao trenerske licence. No, trener "modrih" pokušava odati dojam kako se ništa neuobičajeno ne događa. U petak ima dogovoren sastanak sa izvršnim predsjednikom.

Pred sutrašnji susret s Istrom, Čačić se osvrnuo na posljednji poraz:

"Bili smo favoriti, imali smo utakmicu pod kontrolom do 83. minute, ali smo napravili dvije pogreške i to nas je koštalo. Rekao sam kako je u sportu sve moguće, a posebno u Kupu, to se događa diljem Europe", rekao je Čačić uz komentar atmosfere u svlačionici:

"Igračima poraz nije lako sjeo. Pričao sam s njima, svi su utučeni. Često puta sam rekao, ali ovdje nikada nije dobro. Slušao sam igrače kako pričaju... Igrači su zbunjeni. Kažu, nije dobro kad dobijemo 1:0, nije dobro kad dobijemo 2:0, nije dobro kad uđemo u Ligu prvaka...".

Čačić takvu atmosferu krivi i za posljednje poraze protiv PSG-a i Zadra.

"Uzmimo primjer kada Dinamo igra u gostima s Lyonom i sličnima koji kada dođu do određenog rezultata vade svoje najbolje igrače i zatvaraju utakmice. Kada se to radi kod nas onda se čuje - kaj je sad ovo?, zakaj se više ne napada? i slično. Mi dobijemo na gostovanju 1:0 i komentari su - to nije niš, trebalo je biti više... Naravno da su igrači zbunjeni i to je jedan od razloga što naši mladi igrači posramljeni što je Zadar smanjio na 2:1 svi krenu naprijed zabiti treći gol. I u takvoj situaciji Zadar nama pet minuta prije kraja složi kontru, izjednači i - ode utakmica".

"Ako ne reagiramo kako treba, možemo govoriti o krizi"

Govoreći o Istri, Čačić ipak okreće priču: "Dinamo je satkan od profesionalaca, nemaju pravo na jadikovanje, moraju izvršavati svoje obveze, očekujem ih na najvišem nivou. Moraju protiv Istre dokazati da su Zadar ostavili iza sebe".

"Utakmica s Istrom nam puno znači. Ako ne reagiramo kako treba, možemo govoriti o krizi. Protiv Zadra smo igrali dobro, ali ispali, to je natjecanje u kojem nema popravnog i zato je šteta veća. Čeka nas utakmica koja nas treba osoviti na noge nakon knock-outa koji smo doživjeli protiv Zadra. Važno je na koji će način reagirati momčad u utakmicama ispred nas

O Istri: "Radi se o čvrstoj, organiziranoj i, rekao bih, žilavoj momčadi koja teško gubi. Naravno, satkani su od kvalitetnih igrača, a Dinamo je uvijek motiv više. Vjerujem da smo dovoljno stabilni i da ćemo tu utakmicu odraditi na način da dođemo do sva tri boda".

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.