DVA DANA nakon katastrofe u Hrvatskom kupu (ispadanja od Zadra u Maksimiru sa 2:3) trener Dinama Ante Čačić pojavio se pred novinarima.
Pred sutrašnji susret s Istrom, Čačić se osvrnuo na posljednji poraz:
"Bili smo favoriti, imali smo utakmicu pod kontrolom do 83. minute, ali smo napravili dvije pogreške i to nas je koštalo. Rekao sam kako je u sportu sve moguće, a posebno u Kupu, to se događa diljem Europe", rekao je Čačić uz komentar atmosfere u svlačionici:
"Igračima poraz nije lako sjeo. Pričao sam s njima, svi su utučeni. Često puta sam rekao, ali ovdje nikada nije dobro. Slušao sam igrače kako pričaju... Igrači su zbunjeni. Kažu, nije dobro kad dobijemo 1:0, nije dobro kad dobijemo 2:0, nije dobro kad uđemo u Ligu prvaka...".
Čačić takvu atmosferu krivi i za posljednje poraze protiv PSG-a i Zadra.
"Uzmimo primjer kada Dinamo igra u gostima s Lyonom i sličnima koji kada dođu do određenog rezultata vade svoje najbolje igrače i zatvaraju utakmice. Kada se to radi kod nas onda se čuje - kaj je sad ovo?, zakaj se više ne napada? i slično. Mi dobijemo na gostovanju 1:0 i komentari su - to nije niš, trebalo je biti više... Naravno da su igrači zbunjeni i to je jedan od razloga što naši mladi igrači posramljeni što je Zadar smanjio na 2:1 svi krenu naprijed zabiti treći gol. I u takvoj situaciji Zadar nama pet minuta prije kraja složi kontru, izjednači i - ode utakmica".
"Ako ne reagiramo kako treba, možemo govoriti o krizi"
Govoreći o Istri, Čačić ipak okreće priču: "Dinamo je satkan od profesionalaca, nemaju pravo na jadikovanje, moraju izvršavati svoje obveze, očekujem ih na najvišem nivou. Moraju protiv Istre dokazati da su Zadar ostavili iza sebe".
"Utakmica s Istrom nam puno znači. Ako ne reagiramo kako treba, možemo govoriti o krizi. Protiv Zadra smo igrali dobro, ali ispali, to je natjecanje u kojem nema popravnog i zato je šteta veća. Čeka nas utakmica koja nas treba osoviti na noge nakon knock-outa koji smo doživjeli protiv Zadra. Važno je na koji će način reagirati momčad u utakmicama ispred nas
O Istri: "Radi se o čvrstoj, organiziranoj i, rekao bih, žilavoj momčadi koja teško gubi. Naravno, satkani su od kvalitetnih igrača, a Dinamo je uvijek motiv više. Vjerujem da smo dovoljno stabilni i da ćemo tu utakmicu odraditi na način da dođemo do sva tri boda".