Stopa pobačaja u SAD-u najniža od 1973.

Ilustracija: Shutterstock

STOPA pobačaja u Sjedinjenim Državama najniža je od 1973., što koincidira i s padom općih stopa trudnoće i rađanja djece, pokazala je studija neprofitne udruge Guttmacher Institute objavljena u nedjelju, prenosi Reuters.

Stopa je pala na 16,9 pobačaja na tisuću žena u dobi od 15 do 44 godine u 2011., posljednjoj godini za koju postoje podaci. Ta je stopa znatno niža od vrhunca koji je dosegnut 1981. s 29,3 pobačaja na tisuću žena, odnosno najniža od 1973. kad je zabilježena stopa od 16,3 na tisuću, objavio je američki institut koji se bavi javnim zdravljem.

"Dok stopa pobačaja pada u gotovo svim američkim saveznim državama, naša studija nije pronašla dokaze da je taj trend povezan sa striktnijom regulacijom pobačaja u nekim državama", rekla je Rachel Jones, voditeljica istraživanja.

Pad stope pobačaja koincidirao je s općim padom stopa trudnoće i rađanja djece, a tijekom promatranog perioda metode i upotreba sredstava za kontracepciju također su poboljšani, rekla je Jones. Studija je isto tako pokazala da je razlog odgađanja ili odustajanja od trudnoće kod mnogih parova - nedavna recesija.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.