Stoka uredila savski nasip

ZBILJA ili šala: Stoka uređuje savski nasip u novogradiškom kraju?!

Ne, nije riječ o basni. Naime, Ante Gregurić iz Orubice, vlasnik tvrtke neobična imena - "Mladi rogovi", sklopio je neobičan ugovor s Hrvatskim vodama: Svojim stadom koje je vodio na ispašu uz Savu svakoga je dana "šišao" savski nasip na potezu između Orubice i Doline.

"To je, koliko znam, prvi takav ugovor o održavanju savskog nasipa s Hrvatskim vodama", izjavio je Gregurić za Gospodarski list. Zanimljivo je da su ovce za samo tri mjeseca "uredile", odnosno, obrstile travu uzduž sedam kilometara savskog nasipa. Dobro svima - jedući, ovce su uštedjele trud i novac radnicima Hrvatskih voda: ovca sita, a nasip u redu!

Vlasnik ovaca - radilica napominje da u tom dijelu Posavine ima na stotine hektara zapuštenih državnih poljoprivrednih površina koje bi njegove ovce mogle urediti onako kako su uredile i savski nasip. Dio tih površina obrastao je u korov i šikarje te bi u njihovo čišćenje trebalo uložiti i po desetak tisuća kuna po hektaru. Taj bi posao ovce obavile posve besplatno ili, bolje rečeno, samo za hranu!
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.