Prema šeikovim riječima, mnogi su htjeli otkupiti tenk, ali je on to odbijao, piše Yemen Observer. Također je javnosti odbio poručiti da je tenk je oružje koje građani ne bi smjeli imati u svom posjedu.
"Nekoliko sam puta tražio odštetu od ministarstva obrane kako bih im ga vratio, i napokon su odgovorili, nakon 11 godina", rekao je.
Ministarstvo obrane platilo je al-Haretiju 2,5 miljuna riala (oko 75.000 kuna), pišu novine.
Šeik tvrdi da je to "jadan iznos" u usporedbi s onim što je potrošio na održavanje i popravke.