GENERAL MOTORS je odlučio zadržati brand Saturn na životu. No budućnost mu nije baš blistava. Kao i u slučaju Vauxhalla koji egzistira u Britaniji kao Opelov derivat, Saturn će postati marka preko koje će Opel plasirati svoje modele na američko tržište.
U Americi ovu gestu objašnjavaju potrebom za značajnom obnovom Saturnove ponude atraktivnim modelima. Kako kažu, ideja je dovesti na tlo tipične predstavnike europske auto-industrije naglašene dinamičnosti kako u pogledu dizajna, tako i po pitanju voznih osobina.
Iako Opelove automobile baš i ne prati epitet "ljubitelja zavoja", u usporedbi s potencijalnom američkom konkurencijom situacija je kudikamo povoljnija za GM-ovu marku stacioniranu u Njemačkoj.
Predstavnici General Motorsa otkrivaju i neke detalje. Tako se automobili neće dopremati iz Europe već će proizvodnja biti oformljena na američkom tlu. To će donijeti dodatne uštede, ali i olakšati prilagodbu američkim standardima.
Prvi Opel kojeg će Saturn "posuditi" je Astra, europski bestseler koji će biti prekršten u Ion.Prve naznake modela već vidljive su na konceptu Aura prikazanom ovih dana na autosalonu u New Yorku. Predstavnici tvrtke naglasili su kako će Saturnovi ljudi učestvovati u pokretanju proizvodnje, ali s minimalnim utjecajem na razvoj novih modela.
Bolja suradnja između GM-ovih tvrtki popravit će i Opelovu poziciju. Primjera radi, posljednji Opelov novitet, model GT, ne razlikuje se bitno od dva američka predstavnika, modela Pontiac Solstice i Saturn Sky. Također, prvi Opelov crossover bit će više no srodan novoj generaciji Saturnovog modela Outlook.
M.N.