Saturn ide stopama Vauxhalla

GENERAL MOTORS je odlučio zadržati brand Saturn na životu. No budućnost mu nije baš blistava. Kao i u slučaju Vauxhalla koji egzistira u Britaniji kao Opelov derivat, Saturn će postati marka preko koje će Opel plasirati svoje modele na američko tržište.


U Americi ovu gestu objašnjavaju potrebom za značajnom obnovom Saturnove ponude atraktivnim modelima. Kako kažu, ideja je dovesti na tlo tipične predstavnike europske auto-industrije naglašene dinamičnosti kako u pogledu dizajna, tako i po pitanju voznih osobina.

Iako Opelove automobile baš i ne prati epitet "ljubitelja zavoja", u usporedbi s potencijalnom američkom konkurencijom situacija je kudikamo povoljnija za GM-ovu marku stacioniranu u Njemačkoj.



Predstavnici General Motorsa otkrivaju i neke detalje. Tako se automobili neće dopremati iz Europe već će proizvodnja biti oformljena na američkom tlu. To će donijeti dodatne uštede, ali i olakšati prilagodbu američkim standardima.

Prvi Opel kojeg će Saturn "posuditi" je Astra, europski bestseler koji će biti prekršten u Ion.Prve naznake modela već vidljive su na konceptu Aura prikazanom ovih dana na autosalonu u New Yorku. Predstavnici tvrtke naglasili su kako će Saturnovi ljudi učestvovati u pokretanju proizvodnje, ali s minimalnim utjecajem na razvoj novih modela.


Bolja suradnja između GM-ovih tvrtki popravit će i Opelovu poziciju. Primjera radi, posljednji Opelov novitet, model GT, ne razlikuje se bitno od dva američka predstavnika, modela Pontiac Solstice i Saturn Sky. Također, prvi Opelov crossover bit će više no srodan novoj generaciji Saturnovog modela Outlook.


M.N.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.