Saab je službeno potvrdio da će njihov novi kompakt koristi platformu Subaruovog WRX, od kojeg će biti posuđen i pogon na sve kotače.
Također, japanski partner će biti zadužen i za isporuku motora, što će reći da će glavnu riječ imati benzinski agregati.
Atmosferski 2.5-litreni i 2-litareni agregat potpomognut turbo-punjačem snage oko 300 KS zasigurno će modelu krštenom 9-2 priskrbiti imidž beskompromisnog sportaša.
U ime Saaba projekt je komentirao Peter Augustsson rekavši da planirana godišnja proizvodnja ne bi trebala prelaziti 8.000 primjeraka.
GM-ov šef, Bob Lutz nije skrivao zadovoljstvo: "Ovo je idealni primjer suradnje u GM-u. 9-2 bi mogao biti presudan u daljnjem razvoju Saaba, ali i model koji će najaviti daljnje širenje njihove game".