Bivši igrač Detroita, San Antonia i Chicaga uspio je nekako, nakon nekoliko pokušaja, uploviti u marinu, a policajci su ga priveli kada se pijan valjao po gatu pokušavajući svoj brod privezati.
Rodman je kasnije novinarima izjavio kako je pao jer je hodao unatraške, te da je "popio samo par piva". Vlasnici brodova u marini tetoviranoga su košarkaša u zadnjih nekoliko godina prijavljivali čak 70-tak puta zbog remećenja javnog reda i mira.