NA SLUŽBENOM Twitter profilu Kolinde Grabar-Kitarović osvanula je 1. srpnja čestitka Rusiji na pobjedi nad Španjolskom, a lajkao ju je službeni profil Vladimira Putina.
"Čestitke Rusiji na odličnoj igri. Vidimo se u Sočiju", stoji u Kolindinoj objavi u kojoj je i tagirala Putina. Nije dugo trebalo da pod objavom osvane i Putinov lajk.
Hrvatska i Rusija zaigrat će u subotu u Sočiju u četvrtfinalnoj utakmici Svjetskog prvenstva, a Kolinda je već najavila da će se pojaviti. Tvrdi da je dobila službeni poziv.
Kolindi će to biti drugi put u Rusiju u tjedan dana. Prvi je put išla na utakmicu osmine finala između Hrvatske i Danske. Iako su iz Ureda predsjednice tada tek odabranim novinarima neslužbeno dali informaciju kako će Kolinda putovati "kao navijačica" i "o vlastitom trošku", ispostavilo se da je predsjednica u Rusiju letjela čarter-letom Hrvatskog nogometnog saveza.
Nakon utakmice Vatrenih s Danskom, Kolinda je izvela pravi show uletjevši polugolim reprezentativcima u svlačionicu i grleći se s njima.