Poznati dizajneri sele u Moskvu

"AMERIKA je tako out“, izjavio je ovoga tjedna Tom Ford prije otvorenja dva svoja luksuzna butika u Moskvi.

Ford se tako pridružio Donatelli Versace i Lanvinovom Alberu Elbazu, koji u ruskoj prijestolnici vide budućnost svjetske modne industrije. I dok se Amerikanci pitaju u čemu je kvaka, iskusni modni magovi tvrde da su nova tržišta u razvoju nevjerojatno plodno tlo za nove trendove i sve one željne luksuza kojima je isti donedavno bio nešto teže dostupan.

Rusi tako više neće morati putovati do Milana, Pariza ili New Yorka po markirane krpice, a dizajneri zadovoljno trljaju ruke jer se, tvrde, najskupocjeniji krzneni kaputi u Moskvi prodaju bolje no igdje drugdje u svijetu.

Ako uzmemo u obzir da ruski tjedan mode sve češće pohode i poznati dizajneri i poznati modeli, nije teško zaključiti da bi svijet uskoro mogao dobiti još jedno jako modno središte.

M.F.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.