U MORU loših vijesti koje ovih dana stižu iz uraganom pogođenog New Orleansa, stigla je i jedna dobra. Tridesetogodišnji Australac Ashley McDonald uspio je preživjeti potop zahvaljujući tomu što se napio večer prije negoli je uragan Katrina opustošio američki jug.
McDonalda je policija uhitila u glasovitoj Francuskoj četvrti New Orleansa zbog remećenja javnog reda u pijanom stanju. Prvotno je bio u pritvoru u središtu New Orleansa, a kad je postalo jasno da gradu prijeti katastrofa, zajedno s ostalim uhićenicima prebačen je u zatvor u Huntsvilleu, koji udaljen sat vožnje od New Orleansa.
Sretni Australac otrijeznio se u zatvoru u Huntsvilleu, nakon što je opasnost prošla. Javio se svojoj sestri koja živi u Sydneyu, poručivši joj da je živ i zdrav.
"Njegova priča ne zvuči junački, ali glavno je da je živ i zdrav", kazala je McDonaldova sestra Jasmine za australski radio ABC.