Norveški sud striptiz proglasio umjetnošću

UKOLIKO se potvrdi sudska odluka donesena u utorak, striptiz klubovi u Norveškoj će ubuduće uživati isti onakav status kakav uživaju kazališta, muzeji i galerije.

Sud je, odlučujući u slučaju striptiz kluba Blue Engel AS, utvrdio kako njegove djelatnice prilikom svog nastupa stvaraju umjetničko djelo te, u skladu s norveškim poreznim zakonima, klub ima pravo ne naplaćivati 25 posto PDV-a na ulaznice.

Slučaj je došao na sud zbog odbijanja vlasnika striptiz klubova da plaćaju porez, na što su ih norveške porezne vlasti tužile.

Stein Fagerhaug, odvjetnik kluba, je u izjavi za norveški web-portal Nettavisen taj postupak protumačio "moralnim skrupulima" državnih dužnosnika.

U korist kluba je ranije već presuđeno na nižoj sudskoj instanci, a najnovijom presudom su vlasnici kluba dobili pravo na naknadu parničnih troškova koji preračunato iznose 24.500 dolara.

D.A.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.