BUDUĆI da su otmice u Kolumbiji prilično česte, dovitljivi kriminalci dosjetili su se kako da povećaju svoju zaradu.
Lakovjerne i naivne osobe tada isključe mobitel, a kriminalci nazovu rodbinu nesretnog korisnika, kažu da je otet te traže otkupninu u vrlo kratkom roku.
S obzirom na činjenicu da je mobitel korisnika isključen, rodbina sumnja u najgore i isplati otkupninu.
Lokalni kolumbijski mediji u slučaju primitka takve poruke savjetuju: "Odmah nazovite vlasti!".
Ma.N.