Muž i žena prepješačili SAD

AMERIČKI bračni par stigao je u subotu do pacifičke obale i tako prvi završio gotovo 8200 kilometara dugačko trankontinentalno pješačenje Amerikom u jednoj etapi.

Marcia i Ken Powers krenuli su 27. veljače iz mjesta Cape Henlopena u Delawareu. Gotovo osam mjeseci poslije u Point Reyesu u Kaliforniji gledali su na Pacifik.

"Osjećamo se sjajno. Gotovi smo", rekla je Marcia Powers nakon što je u subotu predvečer, dan prije predviđenoga roka, stigla do pacifičke obale. "Malo smo tužni što je naša pustolovina završena. Bila je to fantastična avantura".

Par je iz Pleasantona u Kaliforniji, a propješačio je gradove, farme, pustinje i planine u 13 saveznih američkih država.

Na istoku su se borili sa snijegom, u Utahu sa živim pijeskom, na srednjem zapadu s udarima munje, a na Zapadu s pustinjskim pješčanim olujama. Prosječno su hodali 37 km na dan, a odmarali su se samo četiri dana.
Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.