Luc Besson krajem mjeseca u Zagrebu

JEDAN od najpoznatijih europskih redatelja, Luc Besson, krajem mjeseca posjetit će Zagreb u sklopu promocije svog najnovijeg filma "Arthur u zemlji Minimoya".

Besson će u Zagrebu boraviti dva dana, tijekom kojih će nazočiti svečanoj premijeri filma u Cinestaru, konferenciji za novinare i brojnim ostalim događanjima. Posjet je zanimljiviji utoliko što je redatelj nedavno najavio kako je ovo posljednji film koji je režirao u životu. Odsad se, kaže, u potpunosti posvećuje isključivo produkciji.

Film "Arthur u zemlji Mimoya" nastao je prema istoimenim pripovjetkama za djecu Luca Bessona, te prati avanture desetogodišnjeg dječaka Arthura, koji odlazi u zemlju kojom vladaju bića visoka tek dva milimetra.

Riječ je o jedinstvenom spoju igranog filma i 3D animacije, dosad neviđenom u filmskom svijetu. Nastajao je čak pet godina te povezao vodeće europske umjetnike s raznih područja. Prema riječima autora filma, zadivljujućom filmskom fotografijom i jedinstvenim likovima film će postaviti nove standarde u filmskoj industriji.

D. K.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.