26 STUDENATA na prestižnom japanskom Sveučilištu Hitosubashi varalo je na ispitu razmijenjujući odgovore preko mobitela s pristupom internetu, objavio je u srijedu glasnogovornik sveučilišta.
Profesor koji je predavao Uvod u elektronsko trgovanje, postao je sumnjičav jer je puno studenata imalo istovjetne odgovore na ispitu, rekao je potpredsjednik sveučilišta Takehiko Sugiyama.
Tijekom ispitivanja studenti su priznali da su na ispitu jedni drugima slali e-mail poruke preko mobitela. Svih 26 studenata morat će ponovo na ispit iz e-trgovine.