PROMOVIRAJUĆI se kao "Švicarska, samo jeftinija", Hrvatska je pozvala indijske filmaše da snimaju u njezinu "raju na zemlji".
"Bollywood će možda snimati filmove u Hrvatskoj." - izjavio je u indijskom Chandigarhu u nedjelju hrvatski veleposlanik u Indiji Dino Debeljuh, predstavivši ujedno i video snimak "Hrvatska zove", produciran od strane veleposlanstva.
Stavljajući naglasak na prednost manjeg troška snimanja u Hrvatskoj, Debeljuh je izjavio kako su prve reakcije filmaša iz indijske inačice Hollywooda poticajne.
Debeljuh je također spomenuo i opasku filmskog producenta i redatelja Deva Ananda, koji smatra da postoji "velika mogućnost da će indijski snimatelji filmova iskoristi prelijepe lokacije u Hrvatskoj za snimanje, sada kada u zemlji više od desetljeća prevladava mir".
Mukta Arts, produkcijska kuća Subhash Ghaisa, također je pokazala interes za snimanje u Hrvatskoj. "Hrvatska je prelijepa. Mogla bi postati jedna od budućih lokacija za snimanje filmova." - citirao je hrvatski veleposlanik redatelja indijskog filma "Kisna" Prema Pillaia.
Hrvatska je također razmatrana i kao potencijalna lokacija za snimanje nastavka filma "Munnabhai MBBS", u produkciji tvrtke Chopra.
Hrvatski je veleposlanik također spomenuo i činjenicu da je proslavljeni Jackie Chan svoju ulogu u filmu "Božje oružje" odglumio upravo u Hrvatskoj.
Debeljuh je izjavio kako više od indijskih 70,000 turista posjeti Švicarsku svake godine, pri čemu manje od pet posto od tog broja posjeti i Hrvatsku.
"Ovo se događa unatoč činjenici da je Hrvatska priznata kao zemlja ljepša od Švicarske." - objasnio je veleposlanik.
Debeljuh je dodao i kako se nada da će porastom broja indijskih turista u Hrvatskoj uslijediti i rast indeksa bombajske burze Sensexa.
Opisijući hrvatsku kao "kotao ljubavi, zabave i mira" Debeljuh je pozvao Indijce da posjete Hrvatsku i u njoj provedu svoj obiteljski ljetni odmor.
B.S.