Grand theft auto: Montreal

GOTOVO 700 ukradenih automobila nađeno je na odlagalištu sjeverno od Montreala.

"Vjerojatno se radi o najvećoj zaplijeni ukradenih automobila u Kanadi" tvrdi Nathalie Lorrain, glasnogovornica lokalne policije. Odlagalište je sasvim slučajno uočeno u rutinskoj patroli. Isprva je provjerom utvrđeno da su tri automobila na popisu ukradenih, a nakon detaljnije istrage ispalo je da se radi o blizu 700 automobila. Točne brojke će se ipak znati nakon istrage.

Ukradeni su automobili vjerojatno bili namijenjeni biznisu rezervnim dijelovima, a prema riječima lokalne policije značajan je broj i luksuznih automobila. Mercedesi, Jaguari, luksuzni terenci i sl. Također je zaplijenjen znatan broj rezervnih dijelova koji su dobrim dijelom bili razbacani po polju. Policija je uhitila 39-godišnjeg vlasnika i jednog zaposlenika.

Krađa auta očito je dobar posao svugdje. Samo u Kanadi je 2005. ukradeno oko 160.000 vozila u vrijednosti preko milijardu dolara. I dok je kod nas VW Golf najslađa meta kradljivaca, kanadski lopovi najradije posežu za Hondom Civic te Subaru Imprezom WRX.

B.I.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.