FOTO Kako je Zagreb proslavio pobjedu Hrvatske

Foto: Hana Kajari/INDEX

HRVATSKA nogometna reprezentacija je u ključnoj utakmici drugog kola Svjetskog prvenstva teškom mukom pobijedila Panamu 1:0 i tako ostala u igri za prolazak skupine. Jedini pogodak na utakmici u Torontu postigao je Ante Budimir u 54. minuti. 

Hrvatska je tako stigla do prva tri boda na ovom SP-u nakon uvodnog poraza od Engleske. Pobjeda je tim važnija jer je stigla nakon što su u ranijem terminu Engleska i Gana odigrali 0:0, što je dodatno zakompliciralo situaciju u skupini L. Izabranici Zlatka Dalića morali su izbjeći poraz kako bi ostali u igri za nokaut-fazu te su u tome uspjeli.

U Zagrebu se pobjeda slavila uz baklje i Thompsona

Ekipa koja je utakmicu gledala na Trgu bana Jelačića jedva je dočekala da sudac odsvira kraj. Čim se to dogodilo, zapalile su se baklje, zavijorile su se zastave i zapjevalo se. Ubrzo se centrom Zagreba orila Thompsonova "Ako ne znaš šta je bilo".

Pogledajte atmosferu:

 

Auto s hrvatskom zastavom provezao se Trgom

Posebnu atrakciju na Trgu je u sitne noćne sate predstavljao automobil iz kojeg se vijorila hrvatska zastava.

 

 

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.