RIMOKATOLIČKI biskup kanadskog grada Calgaryja izjavio je da bi, kad bi se njega pitalo, izopćio premijera Paula Martina zbog njegovih planova da se u zemlji legaliziraju istospolni brakovi.
Biskup Frederick Henry izjavio je da se Martinova politika toliko sukobljava s vjerom da se to dvoje naprosto ne može pomiriti. "Ili jeste s crkvom ili niste", rekao je Henry u razgovoru za jednu kanadsku radijsku postaju.
Glasnogovornica kanadskog premijera rekla je da se Martin zalaže i provodi politiku "odvajanja crkve od države".
"Njegova vjera je osobna stvar i do nje mnogo drži. Ali također duboko vjeruje o povelju o ljudskim pravima i kao premijer je namjerava poštivati", dodala je glasnogovornica.