"Big Brother" dobija virtualno "Second Life" izdanje

NIZOZEMSKA producentska tvrtka "Endemol" je objavila kako će "Big Brother", njen popularni reality show čije se verzije snimaju i emitiraju u velikom broju zemalja širom svijeta, dobiti i svoje virtualno izdanje u "Second Lifeu", virtualnom svijetu kojeg već 3 godine održava tvrtka Linden Labs in San Francisca.

"Second Life" je MMO igra, odnosno umjetni svijet u kojem korisnici imaju sposobnost stvarati razne virtualne objekte kao što su kuće, odjeća, automobili i dijelovi tijela.

S obzirom da je igra namijenjena starijim korisnicima, "Second Life" se među svih MMOG-ivma može pohvaliti najživopisnijim sadržajima u kojem sebe mogu pronaći pobornici i najbizarnijih virtualnijih životnih stilova.

Sve veća popularnost "Second Lifea" i činjenica da su nedavno uspio preći prag od milijun korisnika su privukli pažnju medijskih i drugih korporacija iz stvarnog svijeta.

Tako je prije mjesec dana svoje virtualno dopisništvo osnovala i novinska agencija Reuters.

Taj projekt je zaintrigirao i "Endemol" koji je objavio oglas kojim traži 15 međunarodnih dobrovoljaca koji će biti spremni 8 sati dnevno provesti u virtualnoj staklenoj zgradi "Big Brother".

Iz nje će natjecatelji biti izbacivani glasovanjem, isto kao i u televizijskim "Big Brotherima".

Pobjednik će kao nagradu dobiti vlastiti virtualni otok koji inače po "Second Life" cjeniku dođe 1675 US dolara.

D.A.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.