NIZOZEMSKA producentska tvrtka "Endemol" je objavila kako će "Big Brother", njen popularni reality show čije se verzije snimaju i emitiraju u velikom broju zemalja širom svijeta, dobiti i svoje virtualno izdanje u "Second Lifeu", virtualnom svijetu kojeg već 3 godine održava tvrtka Linden Labs in San Francisca.
"Second Life" je MMO igra, odnosno umjetni svijet u kojem korisnici imaju sposobnost stvarati razne virtualne objekte kao što su kuće, odjeća, automobili i dijelovi tijela.
S obzirom da je igra namijenjena starijim korisnicima, "Second Life" se među svih MMOG-ivma može pohvaliti najživopisnijim sadržajima u kojem sebe mogu pronaći pobornici i najbizarnijih virtualnijih životnih stilova.
Sve veća popularnost "Second Lifea" i činjenica da su nedavno uspio preći prag od milijun korisnika su privukli pažnju medijskih i drugih korporacija iz stvarnog svijeta.
Tako je prije mjesec dana svoje virtualno dopisništvo osnovala i novinska agencija Reuters.
Taj projekt je zaintrigirao i "Endemol" koji je objavio oglas kojim traži 15 međunarodnih dobrovoljaca koji će biti spremni 8 sati dnevno provesti u virtualnoj staklenoj zgradi "Big Brother".
Iz nje će natjecatelji biti izbacivani glasovanjem, isto kao i u televizijskim "Big Brotherima".
Pobjednik će kao nagradu dobiti vlastiti virtualni otok koji inače po "Second Life" cjeniku dođe 1675 US dolara.
D.A.