Zeleno svjetlo za Škodin terenac

ŠKODA je u sklopu svojih strateških planova razvoja odlučila kako će proizvodnja novog modela Yeti krenuti 2009. godine, i top u domaćim pogonima u Češkoj.

Povećanje broja radnih mjesta, modernizacija poduzeća u mjestu Vrchlabí i ekspanzija Kvasinyja individualni su ciljevi koji proizlaze iz strateške odluke koju je donio odbor direktora Škoda Auta  - odluka da do 2010. na raspolaganju budu tri potpuno opremljene tvornice za proizvodnju i sastavljanje vozila.

Škoda Auto će u Kvasinyju proizvoditi Yeti SUV. Uprava Škoda Auta uspjela je zadržati proizvodnju modela Yeti u  Kvasinyju, unatoč činjenici da druge VW tvornice u Europi nude slobodne kapacitete. Time će Škoda dodatno ojačati svoje pozicije, a pozitivan utjecaj širenje proizvodnje imat će i na češko gospodarstvo.

Mladá Boleslav u potpunosti će se nastavit koncentrirati na proizvodnju modela Fabia i Octavia. Volkswagen tvornica u Bratislavi će povećanjem proizvodnje Octavije odgovoriti na povećanu potražnju. Zahvaljujući svojim slobodnim kapacitetima i višku osoblja u mogućnosti je u najkraćem roku povećati ritam proizvodnje.

Vrchlabí tvornica preuzima ključnu poziciju u okvirima trenutnog planiranja Škoda Auta i Volkswagen koncerna. Trebala bi postati kompletno opremljena tvornica, uključujući i lakirnicu. Nakon što je riješeno pitanje prometne povezanosti, a naknadne investicije su uložene u modernizaciju pogona, Tvornica je spremna pokrenuti proizvodnju novih modela Volkswagenov koncerna, netom predstavljenih u Frankfurtu.

Recimo još kako je Škoda prvi puta u svojoj povijesti probila granicu godišnje proizvodnje od pola milijuna vozila. Ovogodišnji plan proizvodnje je 630.000 vozila. Škode se trenutno proizvode u šest zemalja (Češka, Ukrajina, Kazahstan, Rusija, Bosna i Hercegovina, Indija i Kina), a tvrtka zapošljava preko 27.000 djelatnika.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.